İyi Şirketler, İyi Çalışanlarla Büyür!
En yetenekli yeni mezunlara, en hızlı ve en masrafsız şekilde ulaşın. İyiMezun ile yeni mezun olmuş adayların başarı potansiyeli en yüksek olanlarını yüzdelik dilimleri ile karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. 5 dakika içerisinde görüşmek istediğiniz adayları iş görüşmesine davet edebilirsiniz.

İhtiyacınıza en uygun paketi seçin, önceden filtre edilmiş en parlak mezunlara iş görüşmesi davetini iletmeye başlayın.


Siz Sormadan, Biz Cevaplayalım
İyiMezun, iş hayatına yeni atılacak adaylara CV göndermeden ve iş başvurusu yapmadan iş görüşmesi yakalama fırsatı sunan bir platformdur. Bunu aday tanıma formu yardımıyla ve arkada çalışan algoritmik skorlama sistemi sayesinde yapar. Şirketleri hızlıca en nitelikli mezunlarla buluşturmayı hedefler.
İyiMezun CATS (Computer Assisted Talent Selection) sistemi ile adayların İyiMezun skorlarını ortaya çıkartır ve başarılı adayları işverenlere sunar. Bu skor oluşturulurken adayların öğretmenlerinden, öğrenci arkadaşlarından aldığı referans skorları, eğitim geçmişinin tümü, sahip olduğu vizyon, değerler ve başarıya işaret edecek davranışsal göstergeler ölçülür. İyiMezun skoru, bir tür kredi skoru olarak düşünülebilir. Bu skor 0 - 2000 arasında değişebilir. 1000 üzeri skor ortalama üstü, 1500'e yaklaşan skorlar başarılı, 1500'ün üzerine çıkan skorlar ise üstün başarılı kabul edilebilir.
İş ilanı vermek işveren açısından zaman, enerji ve maddi kaynak tüketen bir süreçtir. Ortalama bir ilan en az üç hafta açık kalır ve başvurular toplanır. Daha sonra bu başvurular arasından nitelikli adayların seçilmesi için ciddi bir iş görüşmesi mesaisi yapmak gerekir. Bu süreç aynı zamanda şirket için maddi kaynak tüketir. İyiMezun ile doğrudan bu sürecin son adımına atlayabilirsiniz. Doğrudan, en nitelikli adayları iş görüşmesine davet edebilirsiniz. Böylece iş ilanı oluşturma - yayınlama - başvuru için bekleme - başvuru filtreleme ve ön değerlendirme süreçlerinin tamamından tasarruf edersiniz.

İyiMezun, Türkiye’nin tüm üniversitelerinden gelen öğrencilere fırsat eşitliği sağlamaya önem veren bir girişimdir. İşverene sadece marka üniversitelerden aday seçimi yapmak yerine, daha az bilinen üniversitelerin en nitelikli mezunlarına ulaşma şansı sunar. Başarı potansiyeli en yüksek yeni mezunları açığa çıkarmayı hedefler.
İyiMezun, henüz iş tecrübesi olmayan ama gelecek vaat eden yeni mezunların olduğu bir platformdur. Eğer spesifik bir alanda tecrübeli çalışan arıyorsanız, örneğin; 5 yıl lojistik süreçleri yönetmiş birini arıyorum, diyorsanız, İyiMezun bunun için doğru çözüm değildir.
Üye olduğunuzda İyiMezun’un en nitelikli adaylarını, sahip oldukları skorları ve bu skorların dizilimiyle oluşmuş yüzdelik dilimleriyle birlikte sıralanmış olarak göreceksiniz. Adayların Üniversite, Bölüm, Mezuniyet Yılı, Çalışabileceği Şehir ve Fotoğraf gibi bilgilerini açık olarak göreceksiniz. Ancak adayların tam isimlerini ve iletişim bilgilerini kapalı olacak. Bu bilgileri ancak adaya iş görüşmesi daveti gönderdiğinizde ve aday bu daveti kabul ettiğinde görebileceksiniz.
Öncelikli olarak adayların İyiMezun skorlarına ve başarı dilimlerine bakarak, ardından da Üniversite Bölümü, Çalışabileceği Şehir ve Mezuniyet Yılı gibi değişkenlere bakarak adaylara pozisyonu ve kendi şirketinizi anlatan bir önyazı ile iş görüşmesi daveti gönderebilirsiniz.
İş görüşmesine davet etmek istediğiniz adaya karar verdikten sonra, adayın profilinde göreceğiniz “Görüşmeye Davet Et” butonuna basabilirsiniz. Bu butona bastığınızda, davet kredisi harcamış olursunuz. Ardından, karşınıza çıkacak ekranda adaya önerdiğiniz pozisyonun ve şirketinizin detaylarını içeren kısa bir ön yazı girmeniz gerekir. Davet adaya iletilir ve en geç 48 saat içerisinde cevap alınır. Adayın daveti kabulü ardından size ulaşan iletişim bilgileri ile görüşme yer ve zamanı için diyaloğu başlatabilirsiniz. Eğer aday görüşme davetini kabul etmezse krediniz iade edilir.
Eğer aday görüşme davetini kabul etmezse krediniz iade edilir. Bu krediyi başka bir adayı davet etmek için kullanabilirsiniz.
İlk iş görüşmesine gittiğiniz günü hatırlayın. Yeni mezun olmuş ve iş hayatına atılmak üzere olan çoğu aday yaşadığı deneyim konusunda hassastır. Bu yüzden diyaloğun her aşamasında dikkatli, sevgi ve saygılı, nazik ve açık olmanızı öneririz. Dünya çapında yapılan tüm çalışmalar net olarak gösteriyor ki: Çalışanına daha çok değer veren şirketler daha başarılı ve daha karlı oluyor.